Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
Общественная информация
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Вовк  Ливиу

Вовк Ливиу

Депутат


Политическое образование: Fracțiunea Platforma DA, bloc ACUM
Постоянная комисия: Комиссия по социальной защите, здравоохранению и семье
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege pentru modificarea articolului VI din Legea cu privire la instituirea unor măsuri pe perioada stării de urgență în sănătate publică și modificarea unor acte normative nr.69 din 21.05.2020 16.04.2021 114 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea articolului 13 din Legea privind sistemul public de pensii nr.156 din 14.10.1998 02.03.2021 43 Examination ru
Proiectul de lege cu privire la suspendarea controalelor de stat pentru întreprinderile din sectorul HoReCa 01.03.2021 42 Examination ru
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului Republicii Moldova 16.12.2020 518 Examination ru
Moțiune simplă asupra activității Ministerului Afacerilor Interne a Republicii Moldova 19.11.2020 453 Examination ru
Curriculum Vitae RU: CURRICULUM VITAE

Nume / Prenume: VOVC Liviu
Data nașterii; 17 februarie 1989
Experiența profesională:
• Perioada: 12-2011 - 02-2012
Funcția sau postul ocupat: Practică profesională
Activități principale: Elaborare machete; Studierea normativelor in constructia imobilelor cu apartamente
Numele angajatorului: Lagmar Impex, Chisinau

• Perioada: 04/2012 - 05/2012
Funcția sau postul ocupat: Practică profesională
Activități principale: Modelarea planimetriei si volumelor obiectelor de constructie cu ajutorul unor programe specializate (AutoCAD, 3d Studio MAX, Adobe Photoshop)
Numele angajatorului: URBANPROIECT, Chisinau

• Perioada: 04/2012 - 05/2012
Funcția sau postul ocupat: Arhitect
Activități principale: Proiectare și design interior
Numele angajatorului: “Luvitan-Grup” SRL, Chisinau

• Perioada: 02/2015 - 12/2015
Funcția sau postul ocupat: Membru al Platformei Civice Demnitate și Adevăr
Activități principale: Organizator a zeci de proteste si acțiuni civice

• Perioada: 12/2015 - prezent
Funcția sau postul ocupat: Fondator și vicepreședinte al P.P. Platforma Demnitate și Adevăr, responsabil de organizația de tineret.

Educație și formare:
• Perioada: 1996 - 2008
Numele și tipul instituției de învățământ: Liceul "Prometeu", Chișinău
• Perioada: 2008 - 2014
Numele și tipul instituției de învățământ: Universitatea Tehnică a Moldovei (Facultatea Urbanism si Arhitectura), Chișinău
Absolvent cu diplomă de studii integrate (Licență și Master)

• Perioada: 2016 - prezent
Numele și tipul instituției de învățământ: Universitatea de Stat din Moldova (Ramura științifică - Științe Politice), Chișinău
Doctorant în științe politice
• Perioada: februarie 2015 - octombrie 2015
Numele și tipul instituției de învățământ: Academia Politică FES
• Perioada: Octombrie 2016 - prezent
Numele și tipul instituției de învățământ: Școala Tanărului Lider Politic ADEPT
Aptitudini și competențe:
Aptitudini de utilizare a calculatorului;
AutoCAD;
3d studio MAX;
Adobe Photoshop;
Corel Draw;
Microsoft Office;
Microsoft Excell;
Adobe Premiere Pro.
Контактные данные:

Заявления
Discursul Domnului Igor Grosu după alegerea în funcția de Președinte al Parlamentului Republicii Moldova
Discursul Domnului Igor Grosu după alegerea în funcția de Președinte al Parlamentului Republicii Moldova
Календарь
<Декабрь 2021 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789
7 декабря 2021 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы