Visiting and information
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Accreditation of journalists in Parliament

Parliamentary development in the Republic of Moldova
 
Relații cu cetățeanul
Structure of the Parliament > Members of the Parliament
Members of the Parliament
Botnariuc Tatiana

Botnariuc Tatiana

Depute


Political party:
Permanent Committee: Committee for social protection, health and family
Parliament Activity

Draft laws [View ALL]

Project Title Registration Date Registration Number Status
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Codului fiscal nr.1163-XIII din 24.04.1997 (art.96) 4/17/2014 159 Retracted
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Codului cu privire la știință și inovare al Republicii Moldova nr.259-XV din 15.07.2004 10/19/2012 2394 Retracted
Proiectul legii cu privire la funcționarea limbilor vorbite pe teritoriul Republicii Moldova 7/10/2012 1616 Examinare
Proiectul legii privind importul unui autovehicul 6/21/2012 1402 Retracted
Proiectul hotărîrii pentru alegerea unui vicepreşedinte al Parlamentului 10/27/2011 2363 Approving

Questions/Interpellations

Sesization object Plenary Sittings Authority/Institution Answer method
Prezentarea unei informaţii referitor la cazurile de ridicare a mandatelor consilierilor locali Şedinţa plenară din 27.12.2011 Guvernul RM On paper
Parliament Diplomacy activity [View ALL]
Delegation/Friend Group Name Description
Grupul de prietenie cu Canada Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Japonia Grupul de prietenie cu Japonia
wealth declaration:

 Declaratia pe anul 2009

 Declaraţia pe anul 2010

 Declaraţia pe anul 2011

 Declaraţia pe anul 2012

 Declaratia pe anul 2013

 

Curriculum Vitae:

Născută la 8 mai 1967  în oraşul Donduşeni

 
Studii: Universitatea Pedagogică “Alecu RUSSO” din or. Bălţi
 
Profesia: pedagog
 
  
inspector, Direcţia Asistenţă Socială Donduşeni, director al Casei Teritoriale de Asigurări Sociale din raionul Donduşeni
 
Activitate parlamentară: din august 2009 – deputat în Parlamentul Republicii Moldova de legislaturile a XVIII-a
 
Contact details:

 E-mail

Declarations
Discursul președintelui Parlamentului Andrian Candu la închiderea sesiunii de toamnă a Parlamentului
Discursul președintelui Parlamentului Andrian Candu la închiderea sesiunii de toamnă a Parlamentului
Agenda
Saturday, December 15, 2018
At the moment there are no records for the selected date
Last legislative acts adopted
 
   The Moldovan Parliament’s website design was supported by the “Democracy Support Programme in Moldova" – an initiative financed by the European Union and implemented by the Council of Europe