Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Structura Parlamentului > Deputies
Депутаты
Никифорчук Евгений

Никифорчук Евгений

Депутат


Политическое образование: Фракция Демократической Партии Молдовы
Постоянная комисия: Комиссия по национальной безопастности, обороне и общественному порядку
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului 17.10.2019 233 Examination ru
Proiectul de lege pentru completarea articolului 4 și 5 din Legea Fondului de susținere a populației nr.827 din 18.02.2000 11.10.2019 228 Examination ru
Proiectul legii pentru modificarea Legii nr.121 din 03.05.2001 cu privire la protecția socială suplimentară a unor categorii de populație (art.2) 03.07.2019 98 Examination ru
Proiectul hotărîrii pentru elaborarea proiectului de lege cu privire la modificarea și completarea Constituției Republicii Moldova privind reducerea numărului de deputați în Parlament 25.06.2019 89 Examination ru
Proiectul hotărîrii pentru elaborarea proiectului de lege cu privire la modificarea și completarea Constituției Republicii Moldova privind revocarea deputaților 25.06.2019 90 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Interparlamentară a Parlamentului Georgiei, Parlamentului Republicii Moldova și Radei Supreme a Ucrainei <p>&#160;</p>
Grupul de prietenie cu Regatul Belgiei
Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria
Grupul de prietenie cu Republica Cipru
Grupul de prietenie cu Republica Italiană
Declaratii de avere RU:

 Declarația pe anul 2014

Curriculum Vitae RU:
Curriculum vitae
 
Date personale:
 
Nume-prenume:  Nichiforciuc Eugeniu
E-mail:                 e.nichiforciuc@gmail.com
Data nasterii:       06.04.1984
Stare civilă:          căsătorit, 1 copil
 
Experiență profesională:
Mai 2012 – prezent
 
Secretar General Adjunct
Partidul Democrat din Moldova
 
Februarie 2015 – prezent
 
Deputat
Parlamentul Republicii Moldova
 
Mai 2014 – Februarie 2015
 
Vicedirector
SA ”Terconvit”
 
Septembrie 2009 – Ianuarie 2010
 
Secţia organizatorică şi protocol al aparatului Comitetului Central al PCRM
Aparatul CC al PCRM
 
Octombrie 2007 – Septembrie 2009
 
Referent al aparatului Comitetului Central al PCRM
Aparatul CC al PCRM
 

Studii:

2007 – 2009
 
Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie ”N.Testemiţanu”
Facultatea Medicină socială şi management
Magistru în medicină socială şi management
 
Licenţiat (magistru) în medicină socială şi management
 
2007 – 2008
 
Academia de Administrare Publică pe lîngă Preşedintele Republicii Moldova
Magistru în administrare publică
Licenţiat (magistru) în administrare publică
 
2001 – 2007
 
Universitate de Stat de Medicină şi Farmacie ”N.Testemiţanu”
Faculatea Medicină generală
Medic generalist
 
Limba maternă - română
 
Limbi străine    - engleză - începător
                         rusă - avansat

 

Контактные данные:

 

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Ноябрь 2019 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678
14 ноября 2019 г.
10:00
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы