Vizite și informare
Buletin Parlament Info
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Dolinţă Alla

Dolinţă Alla

Deputat


Formaţiunea politică: Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova
Comisia permanentă: Comisia juridică, numiri şi imunităţi
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul legii pentru modificarea articolului 41 din Codul Educației al Republicii Moldova nr.152 din 17 iulie 2014 12.07.2019 120 Examinare
Proiectul hotărîrii privind eliberarea din funcția de director al Serviciului de Informații și Securitate al Republicii Moldova 08.06.2019 59 Adoptare
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Anexei nr.1 din Codul fiscal nr.1163-XIII din 24 aprilie 1997 13.06.2018 206 Retras
Proiectul hotărîrii privind numirea în funcția de membru al Consiliului pentru prevenirea și eliminarea discriminării și asigurarea egalității 12.06.2018 202 Adoptare
Moțiune simplă asupra politicii interne în domeniul sănătății și protecției sociale populației realizate de Ministrul sănătății, muncii și protecției sociale, dna Svetlana Cebotari 20.03.2018 91 Respins
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Comitetul Parlamentar de Asociere Republica Moldova – Uniunea Europeană <p>-</p>
Grupul de prietenie cu Canada Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Regatul Spaniei Grupul de prietenie cu Regatul Spaniei
Grupul de prietenie cu Republica Armenia Grupul de prietenie cu Republica Armenia
Grupul de prietenie cu Republica Belarus Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Declaraţii de avere:

 Declaraţia la validarea mandatului

 Declaraţia pe anul 2014

Curriculum Vitae:

INFORMAȚII PERSONALE

Data naşterii                25 aprilie 1969

Locul naşterii               mun. Bălţi, Republica Moldova

Starea familiară            Căsătorită, 1 copil


EDUCAȚIE ȘI FORMARE


1987- 1991              

Universitatea de Stat din Moldova, Facultatea business și administrare (торгово-экономический)

LIMBI VORBITE: română – cunoştinţe elementare

rusă – limba maternă,

                          engleză – cunoştinţe elementare

 

Date de contact:

 

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la învestirea în funcție
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la învestirea în funcție
Agenda
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"