Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Structura Parlamentului > Deputies
Депутаты
Morcov Ghenadie

Morcov Ghenadie

Депутат


Политическое образование: Фракция Партии Коммунистов Республики Молдова
Постоянная комисия: Комиссия по социальной защите, здравоохранению и семье
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul hotărîrii cu privire la declararea anului 2015 Anul Veteranilor Marelui Război pentru Apărarea Patriei 1941-1945 09.07.2014 280 Retracted ru
Moțiune simplă asupra politicilor în domeniul educațional, precum și a activității Ministerului Educației 03.07.2014 266 Examination ru
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului 28.03.2014 134 Rejected
Proiectul legii cu privire la completarea Legii privind regimul juridic al adopției nr.99 din 28.05.2010 (art.33) 06.03.2014 96 Retracted ru
Proiectul legii cu privire la modificarea Legii fondurilor asigurărilor obligatorii de asistență medicală pe anul 2014 nr.330 din 23.12.2013 (art.4) 03.02.2014 29 Retracted ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Grupul de prietenie cu Georgia Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Republica Azerbaidjan Grupul de prietenie cu Republica Azerbaidjan
Grupul de prietenie cu Republica Belarus Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria
Grupul de prietenie cu Republica Federală Germania Grupul de prietenie cu Republica Federală Germania
Declaratii de avere RU:

Declaraţia pe anul 2009 

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Curriculum Vitae RU:

 

Născut la 18 noiembrie 1965  în satul Nînceşti, raionul Făleşti
 
Studii: Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie “N.Testemiţeanu” din Chişinău
 
Profesia: medic
 
Activitate profesională: medic de urgenţă, medic de familie la spitalul raional Drochia, şef al centrului de sănătate din Drochia.
 
Activitate parlamentară: din aprilie 2006 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru protecţie socială, sănătate şi familie.
 
Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.
 
Контактные данные:

 E-mail

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Апрель 2020 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910
3 апреля 2020 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы