Vizite și informare
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Acreditarea jurnaliștilor la Parlament

Observator European

Integritatea este Libertate

 
Relații cu cetățeanul
Structura Parlamentului > Deputaţii
Deputaţi
Morcov Ghenadie

Morcov Ghenadie

Deputat


Formaţiunea politică: Fracţiunea Parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova
Comisia permanentă: Comisia protecţie socială, sănătate şi familie
Activitate parlamentară

Proiecte de iniţiative legislative [Vezi toate]

Titlu Proiect Data înregistrare Număr înregistrare Stadiu
Proiectul hotărîrii cu privire la declararea anului 2015 Anul Veteranilor Marelui Război pentru Apărarea Patriei 1941-1945 09.07.2014 280 Retras
Moțiune simplă asupra politicilor în domeniul educațional, precum și a activității Ministerului Educației 03.07.2014 266 Examinare
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului 28.03.2014 134 Respins
Proiectul legii cu privire la completarea Legii privind regimul juridic al adopției nr.99 din 28.05.2010 (art.33) 06.03.2014 96 Retras
Proiectul legii cu privire la modificarea Legii fondurilor asigurărilor obligatorii de asistență medicală pe anul 2014 nr.330 din 23.12.2013 (art.4) 03.02.2014 29 Retras
Activitate diplomaţie parlamentară [Vezi toate]
Denumire Delegaţie/Grup Descriere
Grupul de prietenie cu Georgia Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Republica Azerbaidjan Grupul de prietenie cu Republica Azerbaidjan
Grupul de prietenie cu Republica Belarus Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria
Grupul de prietenie cu Republica Federală Germania Grupul de prietenie cu Republica Federală Germania
Declaraţii de avere:

Declaraţia pe anul 2009 

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Curriculum Vitae:

 

Născut la 18 noiembrie 1965  în satul Nînceşti, raionul Făleşti
 
Studii: Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie “N.Testemiţeanu” din Chişinău
 
Profesia: medic
 
Activitate profesională: medic de urgenţă, medic de familie la spitalul raional Drochia, şef al centrului de sănătate din Drochia.
 
Activitate parlamentară: din aprilie 2006 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru protecţie socială, sănătate şi familie.
 
Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.
 
Date de contact:

 E-mail

Declaraţii
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
Ultimele acte legislative adoptate
 
   Pagină web realizată cu asistenţa Uniunii Europene şi Consiliului Europei prin "Programul pentru susţinerea democraţiei"