Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Лозован  Ирина

Лозован Ирина

Депутат


Политическое образование: Фракция Партии социалистов Республики Молдова
Постоянная комисия: Комиссия по правам человека
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege pentru modificarea Legii bugetului de stat pentru anul 2021, nr.258 din 16.12.2020 (art.2) 26.04.2021 141 Examination ru
Proiectul de hotărâre privind anularea prin retragere parțială a Hotărârii Parlamentului nr.121 din 16 august 2019 privind numirea unui judecător al Curții Constituționale 23.04.2021 133 Approving ru
Proiectul de hotărâre privind numirea unui judecător al Curții Constituționale 23.04.2021 135 Approving ru
Proiectul de lege pentru modificarea unor acte normative (Codul contravențional nr.218/2008 – art.471, 472; Codul penal nr.985/2002 – art.79/1) 16.04.2021 115 Examination ru
Proiectul de lege pentru modificarea articolului 299 al Codului muncii al Republicii Moldova nr.154/2003 17.03.2021 73 Approved ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Parlamentară a Francofoniei
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Regatul Spaniei
Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Declaratii de avere RU:

 

Curriculum Vitae RU:
CURRICULUM VITAE
 
Informaţii personale
 
Nume, Prenume
Data naşterii
LOZOVAN Irina
27.12.1983
 
E-mail(uri)
Nationalitate(-tăți)
MDA
Experienţa profesională
 
2002 – 2003
 
S.R.L ”Lipcani Nord”, Jurist
 
2003 – 2012
 
Serviciu Grăniceri, Inspector
 
2016 –prezent
Partidul Politic ”Partidul Socialiștilor al Republicii Moldova”, Președinte O.T.P PSRM Ocnița
 
 
Activitate social-politică
 
 
 
2014 –prezent
membru de partid PSRM
 
2015 –prezent
membru consiliu republican PSRM
 
2019 –prezent
membru comitetului executiv al PSRM
 
 
 
Studii postuniversitare
 
 
2017 - 2017
Universitatea de Stat din Moscova M.V. Lomonosov,  Проблемные вопросы современной политологии
 
 
Studii universitare
 
 
 
2001 – 2007
Universitatea de stat ”Alecu Russo” din Bălți
 
 
Studii preuniversitare
 
 
1999
Școala medie rusă Nr1 or. Lipcani
 
1999 – 2001
 
Școala medie or. Briceni, jud Edineț
2002
Colegiului Pedagogic ”Gh. Asachi” or. Lipcani
 Operator la calculatoare electronice 
 
 
Limba(i) maternă(e)
rusă, moldovenească

 

Контактные данные:

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
18 мая 2021 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы