Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Структура > Депутаты
Депутаты
Апостолова  Регина

Апостолова Регина

Депутат


Политическое образование: Фракция партии ШОР
Постоянная комисия: Комиссия по публичному управлению, экологии и развитию территорий
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul de lege privind modificarea și completarea unor acte normative (Legea nr.276/2016 cu privire la principiile de subvenționare în dezvoltarea agriculturii și mediului rural – art.3, 24, 25; Legea nr.231/2006 privind identificarea și înregistrarea 06.10.2020 415 Examination ru
Proiectul de hotărâre privind acordarea unor plăți unice lucrătorilor din sfera protecției sociale a populației cu ocazia zilei profesionale 21.09.2020 394 Examination ru
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Legii nr.315 din 23.12.2016 privind prestațiile sociale pentru copii (art.1, 3, 4, 5, 6) 21.07.2020 344 Examination ru
Proiectul de lege privind garantarea medicamentelor la preț redus ori gratuite pentru persoanele beneficiare de pensie 17.07.2020 339 Examination ru
Proiectul de lege privind modificarea și completarea Codului fiscal al Republicii Moldova nr.1163 din 24.04.1997 (art.283) 16.07.2020 333 Examination ru
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Adunarea Parlamentară a Francofoniei
Grupul de prietenie cu Regatul Thailandei
Grupul de prietenie cu Republica Armenia
Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Grupul de prietenie cu Republica Cehă
Curriculum Vitae RU:

INFORMAȚII PERSONALE

 

Nume/prenume:                    APOSTOLOVA Reghina

Domiciliu:                             mun. Chișinău, Republica Moldova

Data nașterii:                       15 septembrie 1951

Starea civilă:                        necăsătorită, 1 copil

 

EXPERIENȚĂ PROFESIONALĂ

7 iulie 2015 – prezent -  Viceprimar orașul Orhei (probleme construcții și infrastructură)

5 octombrie 2007 – 1 iulie 2015  - Profesor de geografie, Liceul teoretic Natalia Gheorghiu  mun.Chişinău

20 februarie 2007 – 05 octombrie 2007  - Pretor interimar al sectorului Râșcani, Primăria municipiul Chişinău.

1999 – 2007  - Consilier al Consiliul Municipal, mun. Chişinău

08 iulie 1985 – 20 februarie 2007 -  Director Liceului (Şcoală medie rusă № 14), Liceul teoretic Natalia Gheorghiu (Şcoală medie rusă № 14)

07 decembrie 1981 – 08 iulie 1985 -  Director-adjunct, Liceul teoretic Natalia Gheorghiu (Şcoală medie rusă № 14)

01 septembrie 1972 – 07 decembrie 1981  - Profesor de geografie, Şcoală medie rusă № 14 mun. Chişinău

01 septembrie 1968 – 01 septembrie 1972  - Consilier Pioneri, Şcoală medie rusă № 14 mun. Chişinău

 

STUDII/STAGII

1969 – 1975 - Institutul Pedagogic de Stat T. Şevcenco Tiraspol, Profesor de geografia

ALTE INFORMAȚII

Distincții: 2007 - Cavaler ordinul „Gloria Muncii”

LIMBI CUNOSCUTE – rusă, română

Контактные данные:
Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Ноябрь 2020 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456
24 ноября 2020 г.
11:00
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы