Visiting and information
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Accreditation of journalists in Parliament

Observator European

Integritatea este Libertate

Parliamentary development in the Republic of Moldova
 
Relații cu cetățeanul
Structure of the Parliament > Members of the Parliament
Members of the Parliament
Labuneţ Anatolie

Labuneţ Anatolie

Depute


Political party: Fracțiunea Partidului Socialiștilor din Republica Moldova
Permanent Committee: Committee for national security, defense and public order
Parliament Activity

Draft laws [View ALL]

Project Title Registration Date Registration Number Status
Proiectul de lege pentru interpretarea articolului 35 alineatul (6) din Legea nr.215/2011 cu privire la frontiera de stat 9/2/2020 370 Examinare
Proiectul de lege pentru modificarea Codului fiscal nr.1163/1997 (Anexa nr.3, art.351) 6/11/2020 235 Approved
Proiectul de lege pentru modificarea Codului transporturilor rutiere nr.150 din 17.07.2014 (art.5, Titlul III) 5/8/2020 170 Approving
Proiectul de lege pentru modificarea Codului aerian nr.301 din 21.12.2017 (art.5, 6, 7, ș.a.) 5/8/2020 171 Retracted
Proiectul de lege pentru modificarea Legii nr.150 din 17.07.2014 privind aprobarea Codului transporturilor rutiere (art.1, 5, 31'1, ș.a.) 12/11/2019 304 Retracted
Parliament Diplomacy activity [View ALL]
Delegation/Friend Group Name Description
Adunarea Parlamentară a OTAN
Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia
wealth declaration:

 Declaraţia la validarea mandatului

 Declarația pe anul 2014

Curriculum Vitae:
CURRICULUM VITAE
 
Informaţii personale
 
 
 
Nume, Prenume
Data naşterii
Labuneț Anatolie
06.09.1956
Telefon(-oane)
Mobil:
022-820-438
E-mail(uri)
anatolie.labunet@parlament.md
Nationalitate(-tăți)
RM
 
Experienţa profesională
 
1975-1991
Serviciul militar in trupele de grăniceri maritimi, Șef mecanic pe navele de grăniceri maritimi
1992-2014
Serviciul pe nave comerciale maritime din străinatate, Șef mecanic pe navele comerciale
2014-prezent
Parlamentul RM, Deputat
 
 
Activitate social-politică
 
 
 
 
  1997-prezent
Membru PSRM, Președinte al comisiei de control, Președinte organizației teritoriale PSRM sector Botanica, or. Chișinău
 
 
Studii universitare
 
 
 
1977-1982
Inginer-mecanic, Academia Maritimă din or. Leningrad
 
 
 
Studii preuniversitare
 
 
1963-1971
 
Studii medii, Școala nr 38, or. Chișinău
 
 Distincţii de stat
 
 
 
Limba(i) maternă(e)
Limba rusă și limba moldovenească
Limba strănă
Limba engleză – la perfectie
 

 

 

Contact details:

 

Declarations
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
Monday, November 23, 2020
At the moment there are no records for the selected date
Last legislative acts adopted
 
   The Moldovan Parliament’s website design was supported by the “Democracy Support Programme in Moldova" – an initiative financed by the European Union and implemented by the Council of Europe