Visites et informations
Buletin Parlament Info
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova


La version française du site a été réalisée grâce à l'appui du Programme NORIA de l'Assemblée parlementaire de la Francophonie

Accréditation des journalistes au Parlement

Observator European

Integritatea este Libertate

Parlementarisme en République de Moldavie
 
Structure du Parlement > Députés
Députés
Morcov Ghenadie

Morcov Ghenadie

Deputat FR


Formaţiunea politică FR: Fracţiunea Parlamentară a Partidului Comuniştilor din Republica Moldova
Comisia permanenta FR: Comisia protecţie socială, sănătate şi familie
Activitate parlamentara FR

Proiecte de initiative legislative FR [Vezi toate FR]

Titlu Proiect FR Data inregistrare FR Numar inregistrare FR Stadiu
Proiectul hotărîrii cu privire la declararea anului 2015 Anul Veteranilor Marelui Război pentru Apărarea Patriei 1941-1945 09/07/2014 280 Retracted fr
Moțiune simplă asupra politicilor în domeniul educațional, precum și a activității Ministerului Educației 03/07/2014 266 Examination fr
Moțiune de cenzură asupra activității Guvernului 28/03/2014 134 Rejected fr
Proiectul legii cu privire la completarea Legii privind regimul juridic al adopției nr.99 din 28.05.2010 (art.33) 06/03/2014 96 Retracted fr
Proiectul legii cu privire la modificarea Legii fondurilor asigurărilor obligatorii de asistență medicală pe anul 2014 nr.330 din 23.12.2013 (art.4) 03/02/2014 29 Retracted fr
Activitate de diplomatie parlamentara FR [Vezi toate FR]
Denumire Delegatie/Grup FR Descriere FR
Grupul de prietenie cu Georgia Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Republica Azerbaidjan Grupul de prietenie cu Republica Azerbaidjan
Grupul de prietenie cu Republica Belarus Grupul de prietenie cu Republica Belarus
Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria Grupul de prietenie cu Republica Bulgaria
Grupul de prietenie cu Republica Federală Germania Grupul de prietenie cu Republica Federală Germania
Declaratii de avere FR:

Declaraţia pe anul 2009 

Declaraţia pe anul 2010

Declaraţia pe anul 2011

Declaraţia pe anul 2012

Declaraţia pe anul 2013

Curriculum Vitae FR:

 

Născut la 18 noiembrie 1965  în satul Nînceşti, raionul Făleşti
 
Studii: Universitatea de Stat de Medicină şi Farmacie “N.Testemiţeanu” din Chişinău
 
Profesia: medic
 
Activitate profesională: medic de urgenţă, medic de familie la spitalul raional Drochia, şef al centrului de sănătate din Drochia.
 
Activitate parlamentară: din aprilie 2006 – deputat în Parlament, membru al Comisiei pentru protecţie socială, sănătate şi familie.
 
Activitate politică: membru al Fracţiunii PCRM.
 
Date de contact FR:

 E-mail

Déclarations
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Discursul Președintelui Parlamentului Republicii Moldova Zinaida GRECEANÎI la încheierea sesiunii de primăvară-vară 2019
Agenda
lundi 13 juillet 2020
Pentru data selectata, la moment nu este nici o inregistrare FR
Derniers actes législatifs adoptés
 

 Adunarea Parlamentara a Consiliului Europei
 Parlamentul European
 Adunarea Parlamentara a OSCE
 Adunarea Interparlamentara a CSI
 Adunarea Parlamentara a OCEMN
 Adunarea Parlamentara NATO
 Uniunea Interparlamentara

 old.Parlament.md

 

 Contacte:

Republica Moldova,
MD-2073, m. Chișinău, Bd. Ștefan cel Mare și Sfânt 105

E-mail

Fax: 022268491

Tel.: 022820390
        022233229
        022268569

   The Moldovan Parliament’s website design was supported by the “Democracy Support Programme in Moldova" – an initiative financed by the European Union and implemented by the Council of Europe