Визиты и информация
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
 
Newsletter of the Parliament of the Republic of Moldova
Аккредитация журналистов в парламенте



 

Европейский обозреватель

Integritatea este Libertate

Парламентаризм в Республике Молдова
Государственные власти и учреждения
 
Обращения граждан
Structura Parlamentului > Deputies
Депутаты
Botnariuc Tatiana

Botnariuc Tatiana

Депутат


Политическое образование:
Постоянная комисия: Комиссия по социальной защите, здравоохранению и семье
Activitate parlamentara RU

Проекты законодательных инициатив [Смотреть все]

Наименование проекта Дата регистрации Номер регистрации Стадия
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Codului fiscal nr.1163-XIII din 24.04.1997 (art.96) 17.04.2014 159 Retracted ru
Proiectul legii pentru modificarea și completarea Codului cu privire la știință și inovare al Republicii Moldova nr.259-XV din 15.07.2004 19.10.2012 2394 Retracted ru
Proiectul legii cu privire la funcționarea limbilor vorbite pe teritoriul Republicii Moldova 10.07.2012 1616 Examination ru
Proiectul legii privind importul unui autovehicul 21.06.2012 1402 Retracted ru
Proiectul hotărîrii pentru alegerea unui vicepreşedinte al Parlamentului 27.10.2011 2363 Approving ru

Intrebari/Interpelari RU

Obiectul sesizarii RU Пленарное заседание Organul/Institutia RU Mod de raspuns RU
Prezentarea unei informaţii referitor la cazurile de ridicare a mandatelor consilierilor locali Şedinţa plenară din 27.12.2011 Guvernul RM В письменной форме
Activitate de diplomatie parlamentara RU [Смотреть все]
Denumire Delegatie/Grup RU Descriere RU
Grupul de prietenie cu Canada Grupul de prietenie cu Canada
Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană Grupul de prietenie cu Confederaţia Elveţiană
Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă Grupul de prietenie cu Federaţia Rusă
Grupul de prietenie cu Georgia Grupul de prietenie cu Georgia
Grupul de prietenie cu Japonia Grupul de prietenie cu Japonia
Declaratii de avere RU:

 Declaratia pe anul 2009

 Declaraţia pe anul 2010

 Declaraţia pe anul 2011

 Declaraţia pe anul 2012

 Declaratia pe anul 2013

 

Curriculum Vitae RU:

Născută la 8 mai 1967  în oraşul Donduşeni

 
Studii: Universitatea Pedagogică “Alecu RUSSO” din or. Bălţi
 
Profesia: pedagog
 
  
inspector, Direcţia Asistenţă Socială Donduşeni, director al Casei Teritoriale de Asigurări Sociale din raionul Donduşeni
 
Activitate parlamentară: din august 2009 – deputat în Parlamentul Republicii Moldova de legislaturile a XVIII-a
 
Контактные данные:

 E-mail

Заявления
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Речь Председателя Парламента Республики Молдова Зинаиды ГРЕЧАНЫЙ на завершении весенне-летней сессии 2019
Календарь
<Октябрь 2019 г.>
ПнВтСрЧтПтСбВс
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910
22 октября 2019 г.
На выбранную дату нет ни одной записи
Принятые законодательные акты
 
   Разработка веб-страницы Парламента Республики Молдова была проведена благодаря «Программе поддержки демократии», финансируемой Европейским Союзом и осуществляемой Советом Европы